Nowości od G3 - Abacus

Autor: Gourry
7 marca 2009

W dniach 5-10.02.2009 w Niemczech odbyły się jubileuszowe już 60 targi zabawek w Norymberdze. Na ogromnej przestrzeni targowej producenci gier i zabawek z całego świata prezentowali nowości, które w pierwszej połowie roku mają zostać wprowadzone do sprzedaży. Dzisiaj chcieliśmy Wam przybliżyć nowości, które zaprezentowane tam zostały przez wydawnictwa Abacus Spiele oraz Amigo.
Jako pierwsze postanowiliśmy opisać najnowsze tytuły od wydawnictwa Abacus Spiele, które w tym roku świętuje 20 lecie istnienia.
Mamo patrz! Istna dżungla!– Zooloretto Exotic
Już niebawem do sprzedaży trafi najnowszy dodatek do wspaniałej rodzinnej gry Zooloretto (wydanej w Polsce przez wydawnictwo G3), która w 2007 otrzymała nagrodę Spiel des Jahres – najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie może otrzymać rodzinna gra planszowa. Tym razem na przyszłych dyrektorów ogrodów zoologicznych czeka nie lada atrakcja – ścieżka egzotyczna w zoo! Dzięki Zooloretto Exotic gracze dobudowują do swojego zoo specjalną trasę wycieczkową. Wiedzie ona najpierw pomiędzy głównymi wybiegami, aby potem wprowadzić odwiedzających do specjalnej części zoo, w której znajdują się egzotyczne zwierzęta – mrówkojady, papugi, warany, czy występujący w Europie wschodniej (także w Polsce) gniewosz plamisty. Te nowe atrakcje przyciągają do zoo licznych odwiedzających, którzy wędrują wzdłuż ścieżki, przesuwając się do przodu za każdym razem kiedy w zoo zostaną umieszczone nowe egzotyczne zwierzęta oraz budki z jedzeniem. Jednak ich uwaga zostaje czasem odwrócona, kiedy w ogrodach zoologicznych rywali pojawią się inne, równie ciekawe okazy zwierząt. Nowi odwiedzający to dodatkowe zyski dla zoo, dlatego gracz, który najlepiej pokieruje odwiedzającymi, sprawiając, że zostaną oni w jego ogrodzie zoologicznym do końca gry, otrzyma za to dodatkowe punkty zwycięstwa. Czy jesteś gotów dodać do swego zoo odrobinę egzotyki oraz całkowicie nowy rodzaj strategii?


Tytuł:
Zooloretto Exotic
Autor: Michael Schacht
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 60 minut


Weź udział w budowie najwspanialszych budynków we Frankfurcie nad Menem! - Bürger, Baumeister & Co.
Z okazji rocznicy 200-lecia Saalbau GmbH Michael Schacht (autor m.in. Zooloretto) przygotował grę, w której każdy z nas może przyczynić się do budowy najwspanialszych budowli wzniesionych we Frankfurcie na przełomie XIX i XX wieku. Gracze kupują w trakcie rozgrywki żetony budynków, które następnie wznoszą, umieszczając je na planszy w odpowiednich dzielnicach Frankfurtu. Zdobywają dzięki temu kapitał niezbędny do ukończenia wspaniałych projektów pośród których znajdują się takie architektoniczne cuda jak biblioteka miejska, kościół św. Pawła czy „Żelazny most”. Jednak każdy z grających ma do dyspozycji jedynie 3 dźwigi, co oznacza, że podczas rozgrywki może ukończyć jedynie 3 wspaniałe projekty, dlatego gracze muszą niezwykle starannie przemyśleć, które z nich zdecydują ukończyć.
Tytuł: Bürger, Baumeister & Co.
Autor: Michael Schacht
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 45 minut


Pizza! Wszyscy uwielbiają pizzę! – Mamma Mia PLUS
Z okazji 20-lecia istnienia wydawnictwo Abacus przygotowało specjalną edycję swojej wspaniałej gry karcianej Mamma Mia! Jest to prawdziwie smakowita gra karciana, za której stworzenie odpowiedzialny jest Uwe Rosenberg, autor m.in. bestsellerowych Fasolek. Nowe wydanie jest zapakowane w piękną metalową puszkę, w której znajduje ponad 250 kart. Pośród kart znajdują się składniki jak i zamówienia, które gracze będą realizować w trakcie rozgrywki. Jubileuszowa edycja to coś więcej niż tylko nowe opakowanie – to zupełnie nowe karty składników, oraz nowe, jeszcze bardziej wymagające zamówienia. Teraz każdy z graczy musi postarać się przygotować aż 15 różnych pizz, umieszczając w piekarniku wymagane składniki. Wygrywa oczywiście ten, kto okaże się najlepszym szefem kuchni!
Uwaga! Gra dla prawdziwych miłośników dobrej włoskiej kuchni oraz wspaniałej zabawy!
Tytuł: Mamma Mia PLUS
Autor: Uwe Rosenberg
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 60 minut

Na tropie legendarnych rabusiów – Bonnie & Clyde
Bonnie Parker i Clyde Barrow byli notorycznymi przestępcami, którzy w latach 1931-1935 rabowali banki w centralnej części Stanów Zjednoczonych. Ich wyczyny i charyzma zapewniły im sławę, a historie o nich zostały opowiedziane w książkach i filmach. Do ich złapania wyznaczono agenta FBI –Teda Hintona. W tej niezwykle prostej, ale emocjonującej grze wcielamy się w role agentów FBI, którzy podążają tropem Bonnie i Clyde’a. Przy pomocy niezwykle jasnych i łatwych do opanowania zasad oraz dedukcyjnemu myśleniu połączonego z odrobiną blefu musimy jako pierwsi złapać złoczyńców, jednocześnie wyprowadzając naszych rywali w pole.
Tytuł: Bonnie & Clyde
Autor: Mike Fitzgerald
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 45 minut

Wszystkie powyższe gry będą dostępne w sprzedaży w Polsce w pierwszej połowie roku. Do każdej z nich oczywiście zostanie dołączona profesjonalnie przygotowana polska instrukcja.
Do zobaczenia podczas gry!
blog comments powered by Disqus