Planszowa Gra Wojenna Roku 2007

Autor: Gruszmen
29 stycznia 2008

Lista gier kandydujących do tytułu Planszowa Gra Wojenna Roku

 1. Afrika Korps (TiS)
 2. Bonaparte (Imperium)
 3. Condottiere (Galakta)
 4. Grunwald 1410 (TiS)
 5. Hannibal Barkas (Leonardo)
 6. Orzeł Morski (GIS)
 7. Ostrołęka 1831 (TiS)
 8. Warszawa 1944 (TiS)


Zasady głosowania
Zasady głosowania są proste: głosujemy na jedną wybraną grę, wskazując jej tytuł (dodatkowo można też wskazać wydawcę - tak żeby nie było żadnych wątpliwości).

Głosować można do 12 lutego 2008.


Głosować można na dwa sposoby:

 1. Drogą e-mailową, wysyłając maila na adres: grawojenna@gildia.pl
 2. Na Forum Strategie: Wysyłając prywatną wiadomość na konto użytkownika 'Gra Wojenna Roku'. Do konta tego użytkownika ma dostęp cała Kapituła i wyłącznie ona.

Jest to zbiorczy adres Kapituły, dostęp do niego mają wyłącznie członkowie Kapituły.

W konkursie zwycięża gra, która zdobędzie najwięcej głosów. Przypominamy, że w tym roku głosujemy tylko na jedną grę, nie można głosować jednocześnie na kilka gier, jak to było rok temu.
Regulamin Tytułu „Planszowa Gra Wojenna Roku”

 1. Tytuł „Planszowa Gra Wojenna Roku” jest inicjatywą Gildii Gier Planszowych portalu Nowa Gildia (zwanej również dalej „Gildią”) oraz Forum Strategii (zwanego również dalej „Forum”). Inicjatywa ta ma na celu promowanie dobrych, polskich gier wojennych.
 2. Tytuł ten może otrzymać planszowa gra wojenna, która została wydana przez polskiego wydawcę lub jej autor jest Polakiem oraz została wydana w oznaczonym okresie czasu, podanym na początku pierwszego etapu konkursu.
 3. Ocena, czy konkretna gra spełnia warunki wskazane w punkcie 2, leży w kompetencji Kapituły Tytułu.
 4. Pełny Tytuł brzmi „Planszowa Gra Wojenna Roku 20XX”, gdzie zamiast 20XX podawany jest właściwy rok. Analogicznie pełne brzmienie Wyróżnienia to „Wyróżniona Planszowa Gra Wojenna Roku 20XX”.
 5. Procedura przyznawania Tytułu składa się z czterech etapów. Dokładny termin zakończenia każdego etapu podawany jest przy rozpoczęciu etapu pierwszego.
  I Etap trwa do 14 stycznia. W tym etapie użytkownicy Forum zgłaszają gry (podając pełny tytuł oraz wydawcę), które będą kandydować do Tytułu.
  II Etap trwa maksymalnie do 20 stycznia. W tym etapie Kapituła Tytułu ocenia, czy zgłoszone gry spełniają warunki wskazane w punkcie 2, a następnie tworzy alfabetyczną listę gier - kandydatów dopuszczonych do głosowania.
  III Etap trwa do 12 lutego. Podczas tego etapu odbywa się głosowanie na gry z podanej listy. Podczas głosowania należy podać nazwę jednej z gier. Otrzymuje ona 1 punkt. Głosować mogą zarówno użytkownicy Forum, jak i osoby spoza niego. Głosować można na dwa sposoby:
  1. Wysyłając swój głos na wskazany adres bądź adresy emailowe, bądź
  2. Wysyłając swój głos przez prywatną wiadomość na Forum do użytkownika „Gra Wojenna Roku”.
  W obu przypadkach wszystkie głosy widoczne są dla każdego spośród członków Kapituły Tytułu, i przez każdego z nich zliczane w sposób niezależny od innych.
  IV Etap trwa maksymalnie do 19 lutego. Kapituła Tytułu podlicza głosy i ogłasza zwycięzcę. Tytuł „Planszowa Gra Wojenna Roku” zostaje przyznany grze, która w głosowaniu zbierze najwięcej punktów. Dodatkowo członkowie Kapituły mogą przyznać Wyróżnienie („Wyróżniona Planszowa Gra Wojenna Roku”) dla dowolnej gry z listy, jeśli uznają, że gra ta w jakiś szczególny sposób się wyróżniła. Wyróżnienie takie musi zostać uzasadnione i zaakceptowane jednogłośnie przez wszystkich członków Kapituły.
 6. Kapituła Tytułu wybierana jest przez koordynatora Gildii Gier Planszowych i głównego administratora Forum Strategii i składa się z 5 osób. W skład Kapituły może wejść dowolny użytkownik Forum, który wypowiedział się na nim co najmniej 200 razy.
 7. Wydawca gry, która zdobędzie Tytuł, ma prawo wykorzystywać ten Tytuł oraz jego Logo w swoich materiałach związanych z tą grą.
 8. Ostateczna i zarazem wiążąca wykładnia niniejszego regulaminu należy do koordynatora Gildii Gier Planszowych i głównego administratora Forum Strategii.


Uwagi, wnioski dyskusje dot. regulaminu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=4703&start=0blog comments powered by Disqus