Gra planszowa pod choinkę

Autor: RAJ
8 grudnia 2006

Zbliża się jeden z najwspanialszych momentów w roku wraz z związanym z nim zwyczajem. Oczywiście mam na myśli Wigilię oraz wręczanie prezentów najbliższym. Ale najpierw trzeba te prezenty wybrać i kupić – a nie jest to łatwe zadanie, o czym może Was zapewnić moja żona (musi się nieźle nabiedzić, żeby kupić prezent, który mi się spodoba).

Jednym z najlepszych prezentów jaki możemy dać naszym bliskim jest gra planszowa. Dlaczego? W taką grę nie da się zagrać samemu, więc od razu zapewnimy sobie i bliskim miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie.
Jednak powstaje problem – którą grę wybrać? Postaram się Wam pomóc odpowiedzieć na to pytanie i przedstawię kilka świetnych pozycji, które możecie zakupić w naszym sklepie (specjalnie z tej okazji obniżyliśmy trochę ich ceny).
Wszystkie te gry mają instrukcję po polsku.


BattleLore
Jest to świetna gra dla dwóch graczy, którzy przy użyciu bardzo ładnych figurek rozgrywają bitwy pomiędzy fantastycznymi armiami. Sesja gry zbudowana jest wokół pieczołowicie opracowanej Przygody, osadzonej w późnośredniowiecznej Uchronii. Może też się ona toczyć w świecie fantasy twojego wyboru, jeśli wolisz tworzyć własne przygody, korzystając z Sieciowego Edytora Przygód. Przygoda toczy się na Polu Bitwy, na którym każdy gracz musi postarać się poprowadzić swoje siły do zwycięstwa.
Gra uzyskuje niesamowicie wysokie oceny a nakład u wydawcy został już wyczerpany i w związku z tym w tej chwili większość sklepów nie ma już tej gry w swojej ofercie! Bardzo polecam!


Shogun
Gra przeznaczona dla trzech do pięciu graczy i przedstawia walkę pomiędzy japońskimi Daimyo (wodzami) o zdobycie największej potęgi i zostanie Szogunem. W grze wykorzystany jest interesujący i nietypowy mechanizm walki opierający się na Wieży bitewnej, który może zaskoczyć ale i rozbawić graczy. Całość jest świetnie wykonana, każdy będzie z niej zadowolony.
Gra zbiera równie dobre opinie jak BattleLore - zapraszam do zapoznania się z jej recenzją! Dzięki swojej specyfice Shogun będzie świetnym prezentem zarówno dla zwolenników Eurogier jak i gier wojennych.


Ticket To Ride: Europe
Jest to nowa wersja bestsellerowej kolejowej gry Ticket To Ride, przeniesiona z obszaru Ameryki Północnej na Stary Kontynent. Zawiera nie tylko nową mapę, ale także nowe elementy gry, jak tunele, przeprawy promowe czy stacje kolejowe. Powiększone zostały także karty, aby były wygodniejsze w użyciu. Podczas gry gracze budują linie kolejowe aby stać się prawdziwymi kolejowymi magnatami.
Gra gwarantuje wiele godzin świetnej rozrywki dla całej rodziny - w 2005 gra zdobyła nagrodę International Gamers Award. Może w nią grać od dwóch do pięciu graczy.
Reguły gry są banalnie proste i można je wytłumaczyć w ciągu kilku minut a cała gra jest szalenie elegancka i bardzo grywalna.


Osadnicy z Catanu oraz Żeglarze z Catanu
Osadnicy z Catanu to bardzo popularna na całym świecie gra ekonomiczna o bardzo dużej grywalności przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy.
Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Gra ta uzyskała tytuł Gra Roku 2005.
Żeglarze z Catanu są dodatkiem do Osadników. Dodają nowe zasady i nowe karty, dzięki temu stara gra zyskuje nowe kolory! Czas wsiąść na statki i popłynąć na nowe wyspy.
Jeżeli osoba, dla której szukacie prezentu ma już Osadników, to warto wziąć Żeglarzy – jeśli ich nie ma, to należy najpierw kupić Osadników ponieważ Żeglarze nie są samodzielną grą.


Machina II: Przeładowanie
Jest to gra, w której gracze wcielają się w inżynierów z PRLowskiego instytutu. Każdy z nich próbuje skonstruować maszynę, która zrewolucjonizuje świat - taką jak Wymiennik sztućców, Automatyczna Zosia czy Elektrofryzjer....
Machina 2, to druga część gry Machina - bestsellera wydawnictwa Portal, którego cały nakład wyczerpał się kilka lat temu. Jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy i zapewnia równie dobrą zabawę jak pierwsza część. Ale uwaga – niestety jakość jej wykonania nie należy do najlepszych, jednak jej grywalność oraz niska cena zupełnie to rekompensują.


I to już wszystko! Jestem pewien, że znajdziecie wśród tych gier tę właściwą!blog comments powered by Disqus