Nowe wydawnictwo

24 stycznia 2007

Wydawnictwo Styks to nowe wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu gier planszowych i karcianych. Aktualnie jego działalność koncentruje się na przygotowywaniu serii gier edukacyjnych dla warszawskiego Muzeum Pałac w Wilanowie. Efektem tych prac będzie historyczna gra planszowa Pojedynek (podczas rozgrywki gracze sterują poczynaniami historycznych bohaterów, a dzięki załączonym do kart notom biograficznym poznają ciekawe informacje o postaciach), której termin wydania planowany jest na przełomie lutego i marca.

Zapowiedziano także gry Sejm Walny (niekolekcjonerska gra karciana przeznaczona dla 3 do 5 graczy, w której każdy z nich wciela się w postać jednego z potężnych magnatów dawnej Rzeczypospolitej i stara się zdobywać wpływy w państwie poprzez odpowiednie działania w Sejmie) i Odsiecz (planszowa gra wojenna odtwarzająca Bitwę pod Wiedniem - jeden z największych sukcesów polskiego oręża).

Dalekosiężne plany wydawnictwa obejmują również nowoczesne gry planszowe w zachodnim stylu. Więcej informacji o wydawnictwie, a także zapowiedzi pozostałych gier z wyżej wymienionej serii znaleźć można na tej stronie.

blog comments powered by Disqus