"Slawia" już na wspieram.to

5 czerwca 2018

Na platformie crowdfundingowej wspieram.to wystartowała kampania mająca na celu ufundowanie słowiańskiej gry karcianej Slawia.

Slawia to gra dla 2-5 słowiańskich wojów nie bojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza - niebezpiecznej słowiańskiej krainy - aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie!

Mechanika Slawii wyrosła z dwóch poprzednich, popularnych gier Marcina Wełnickiego, Slaviki i Slaviki: Równonoc (z sekcji opinii dowiedziecie się, jak odbierali je recenzenci). Wzięliśmy na warsztat wszystko, od fundamentalnych zasad akcji graczy po system punktacji, zdolności specjalne i matematyczny rozkład kart w taliach.

Slawia to efekt rocznej pracy grupy pasjonatów, projektantów i artystów. To rodzimy produkt na światowym poziomie, promujący słowiańską i polską kulturę.

Na wydanie gry potrzebne jest 25 000 złotych. Obecnie na koncie kampanii jest już niemal połowa. Projekt będzie dostępny przez miesiąc, a więcej dowiecie się na jego oficjalnej stronie, pod tym linkiem.

blog comments powered by Disqus