"Lincoln" na Kickstarterze

10 maja 2018

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter wystartowała kampania mająca na celu ufundowanie gry Lincoln. Dzięki wydawnictwu Phalanx gracze mogą również wesprzeć polską wersję językową tej pozycji.

Lincoln to dynamiczna gra strategiczna dla dwóch osób, w głównej mierze opierająca się na kartach. Akcja osadzona jest podczas Amerykańskiej Wojny Domowej - możesz rozegrać ją na nowo!

Rozgrywka uwzględnia ruchy na planszy, przejmowanie kontroli nad poszczególnymi terytoriami oraz karty - w Lincolnie nie ma ani jednej kostki. Zarówno Unia jak i Konfederaci mają swoje osobne talie, odzwierciedlające ich siły i słabości.

Gracz sterujący Unią musi wygrać grę, zanim trzykrotnie przejdzie całą talię. Należy zebrać wymagane punty zwycięstwa poprzez przejmowanie zajętych przez Konfederatów lokacji, a także zastosowanie blokad morskich. Gracz sterujący Konfederatami musi się utrzymać i udaremnić zwycięstwo przeciwnika.

Na chwilę obecną gra ma na swoim koncie już ponad 25 tysięcy dolarów, z wymaganych 13 565 dolarów. Do końca zostało jeszcze 15 dni.
Kamanię możecie wesprzeć tutaj.

blog comments powered by Disqus