"Epic World" ufundowane

9 maja 2018

Fabularna gra Epic World, która wystartowała na platformie wspieram.to nieco ponad dwa tygodnie temu, została ufundowana.

Cel nie był jednak nieosiągalny, bowiem twórcom potrzebne było jedynie 1600 złotych. Na chwilę obecną, na koncie Epic World jest już ponad 10 000 złotych, co stanowi 644% celu głównego.

Epic World to szósty już podręcznik RPG autorstwa Rafała Olszaka; łączy konwencję science fiction z dark fantasy.

Snując swoje opowieści gracze mogą inspirować się takimi produkcjami jak Avatar, Matrix czy Westworld, bo w tych dziełach również stykają się skrajnie różne realia. Aby to przeżycie było jeszcze ciekawsze, każdy gracz steruje dwiema postaciami, a ich losy splatają się.

Pierwszą postacią jest mający silny hart ducha obywatel pozaziemskiej kolonii, który nie dał się złamać bezwzględnym korporacjom. Drugą jest jego „awatar” czyli zdalnie sterowana biomechaniczna istota.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości na pokładach monumentalnych stacji kosmicznych oraz pod specjalną Kopułą wybudowaną na gruzach dawnego świata. Stworzone z nanorobotów sklepienie osłania fantastyczną krainę, która stała się czymś więcej niż symulacją. Pewne jej systemy pozostają sprzężone z układami orbitalnych kolonii, co czyni z nich coś w rodzaju tylnego wejścia.

Losy obu bohaterów są powiązane, a oni sami wywierają na siebie wzajemnie niebagatelny wpływ. Mogą realizować egoistyczne cele lub wyswabadzać kolonie spod jarzma korporacji. Żaden z tych planów nie jest łatwy do urzeczywistnienia, więc potrzebują sprzymierzeńców, a właściwie całej drużyny.

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

blog comments powered by Disqus