"Tuareg" - zapowiedź

13 kwietnia 2018

Na stronie wydawnictwa Galakta pojawiła się zapowiedź gry Tuareg – polskiej wersji uznanej na całym świecie pozycji dwuosobowej gry Andreasa Steigera, nominowanej do prestiżowej nagrody Kennerspiel des Jahres (Zaawansowana gra roku).

W grze Tuareg gracze – jako wodzowie tuareskich plemion – handlują towarami takimi jak daktyle, sól czy pieprz, za co otrzymują złoto oraz inne korzyści, umacniając pozycję swojego rodu. W każdej rundzie na obszarze gry dostępne są nowe oferty, dzięki którym gracze otrzymują towary, niezbędne do zdobycia upragnionych kart plemienia, zapewniających premie podczas rozgrywki oraz punkty na koniec gry.

Tuareg to gra w wyjątkową mechaniką, w której nie ma zbyt wiele miejsca na „ślepy traf” i liczy się przede wszystkim dobre planowanie. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 5 x 5 kart, na której 16 kart brzegowych jest stałych, zaś 9 kart w środku reprezentuje różne towary, które gracze będą zdobywać i karty plemienia, stanowiące ostateczny warunek zwycięstwa.

Premiera tytułu zaplanowana jest na przełom II i III kwartału.

blog comments powered by Disqus