Premiera "Nocy Czarnych Gwiazd"

22 lutego 2018

Dziś swoją premierę ma Noc Czarnych Gwiazd - piąty zestaw mitów z cyklu Szlak do Carcosy. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa Galakta.

Po traumatycznych wydarzeniach w paryskich katakumbach tajemnica Króla w żółci prowadzi badaczy do wrót tajemniczej Carcosy, które mają się znajdować w owianym tajemnicą opactwie na wyspie Mont Saint-Michel. Brama do wymiaru Hastura otworzy się, jeśli odprawicie rytuał – tylko wtedy będziecie mogli wejść na szlak prowadzący do Carcosy.

Przybywając na wyspę, możecie porzucić płonne nadzieje. Nieważne jak źle sprawy wyglądały w przeszłości, talia aktów zawsze była niczym światło nadziei w najczarniejszych godzinach. Talia była obietnicą: jeśli znajdziesz sposób, by przejść przez akty, masz szansę przetrwać. Nie tym razem.

W Nocy czarnych gwiazd nie ma tej nadziei, nie ma światła w nieogarnionym mroku. Na początku rozgrywki gracze przygotowują jedną talię tajemnic normalnie, zaś w miejscu talii aktów pojawia się druga talia tajemnic. Pierwsza z nich przedstawia wzbierające fale i powódź bijącą w mury miasta. Druga odnosi się do szalejącej nad wyspą potężnej burzy, której skołtunione chmury emanują osobliwą energią. Nie ma miejsca na talię aktów. Badaczom pozostało tylko wybrać, w jaki sposób chcą spotkać się z przeznaczeniem.

blog comments powered by Disqus