"Nierozerwalne więzi" w sprzedaży

5 lutego 2018

Dodatek to gry Runebound od wydawnictwa Galakta jest już w sprzedaży.

Oprócz nowych postaci i emocjonujących przygód, Nierozerwalne więzi wprowadzają żetony i arkusze wrogów. Określają one ataki wykonywane przez danego przeciwnika w kolejnych turach bitwy, co umożliwia rozgrywkę solo oraz tryb kooperacyjny.

W grze pojawiają się także nowe mechaniki wspierające bohaterów jako drużynę. Teraz kiedy jeden z graczy poruszy swoją postać, pozostałe będą mogły poruszyć się razem z nią, co sprawi, że podróż po Terrinoth będzie odbywać się szybciej i sprawniej. Bohaterowie mogą się jednak rozdzielić, aby skuteczniej szukać pogłosek na rozległym terenie i zdobywać umiejętności.

Mimo to wciąż pozostaną w kontakcie – jeśli gracz zechce wymienić się złotem lub kartą, może wysłać je listem z dowolnego miasta lub miasteczka. Wówczas innemu graczowi przekazywana jest koperta, którą może odebrać, gdy jego bohater znajdzie się w mieście.

Korzyści płynące z kooperacji zwiększają również nowe karty umiejętności grupowych. Zdobywając te umiejętności, gracze będą mogli rozwinąć szybciej indywidualne zdolności swoich postaci oraz skuteczniej pokonywać przeciwników, dzięki koordynacji ataków i wzajemnej pomocy podczas walki.

Liczba graczy: 2-4
Wiek: 14+
Czas rozgrywki: 2-3 godzin
Cena: 149,90 złotych

Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Runebound: Trzecia edycja.

blog comments powered by Disqus