Zapowiedź gry "Władca Pierścieni LCG: Góra Ognia"

4 września 2017

Wydawnictwo Galakta zapowiada kolejną grę z cyklu Władca Pierścieni.

Wasza niebezpieczna podróż zbliża się do końca. Kiedy dowódcy Zachodu idą na Czarną Bramę, przed wami rozciągają się połacie jałowej, spopielonej ziemi. Z każdym oddechem czujecie duszący dym unoszący się ze zgliszczy wokół. Nad wami – płomienie Góry Przeznaczenia, gdzie rozstrzygną się losy wasze i całego Śródziemia…

Góra Ognia to ostatnie rozszerzenie-saga do karcianki Władca Pierścieni, inspirowana ostatnim tomem trylogii - Powrót Króla.

Dwa scenariusze przenoszą fabułę do samego serca Mordoru, gdzie razem z Frodem można przeżyć mrożące krew w żyłach przygody w Cirith Ungol i w drodze na Górę Przeznaczenia. Trzeci scenariusz pozwala stanąć u boku Aragorna, który wraz z Gandalfem, księciem Imrahilem i Éomerem prowadzi siedmiotysięczną armię na bitwę, której nie mają nadziei wygrać. Wierzą jednak, że zdołają kupić wystarczająco dużo czasu, by Frodo zniszczył Jedyny Pierścień w płomieniach góry.

Góra Ognia może być rozgrywana jako samodzielna przygoda lub w trybie Kampanii, kiedy to staje się kulminacją wszystkich wcześniejszych wyborów i prób, od czasu, gdy bohaterowie opuścili Shire. Można także rozegrać dwie ostatnie przygody jednocześnie w epickim trybie wieloosobowym – zarówno jako samodzielny scenariusz, jak i ostatnią część kampanii.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

blog comments powered by Disqus