Nowy dodatek do "Runebound" - zapowiedź

25 września 2017

Wydawnictwo Galakta zapowiada zamiar wypuszczenia na rynek nowego dodatku do gry Runebound - Nierozerwalne więzi.

Twe życie upłynęło na przemierzaniu ziem Terrinoth, gdzie stawiałeś czoła niezliczonym niebezpieczeństwom, wystawiałeś na próbę swoje umiejętności podczas walk z przerażającymi potworami. Nigdy nie wiadomo, co może się kryć za horyzontem – niebosiężne łańcuchy gór, legowisko złowieszczej bestii czy słonce odbijające się od murów jednego z Wolnych Miast. Zawsze podczas wszystkich podróży towarzyszyło ci poczucie rywalizacji z innymi śmiałkami, które popychało cię dalej i motywowało do bardziej zaciętej walki.

Tytuł pozwoli na zmianę natury gry - uczestnicy, wcielający się w rolę wojowników, skupią się na podróży i eksplorowaniu królestwa Terrinoth. Dodatek wprowadzi nowy system kontroli bitewnej potworów, dwóch nowych bohaterów, pięć scenariuszy i nowe zasoby i umiejętności.

Wspomniane scenariusze, zamiast rywalizacji między graczami, zmuszą uczestników do współpracy i stawienia czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu, które grozi Terrinoth.

W grze kooperacyjnej bohaterowie mogą się połączyć, tworząc grupę. Kiedy postacie należą do grupy, przemieszczają się wspólnie, jako całość. Gdy jeden z bohaterów porusza się w swojej turze, cała grupa porusza się razem z nim, co niesamowicie zwiększa szybkość pokonywania dystansu. Dodatkowo, bohater należący do grupy zyskuje możliwość nauczenia się jednej z umiejętnością grupowych. Te potężne zdolności są jedną z głównych korzyści pracy w grupie – np. wykonując test z użyciem Pokonywania słabości czy wspieranie się nawzajem w walce Skoordynowanym atakiem. Oczywiście czasami grupa musi się rozdzielić, aby wypełnić osobne cele, ale kiedy znów zbierze się w całość, członkowie zdobywają dostęp do każdej zdolności, jaką grupa zdobyła w trakcie gry.

Jeśli jednak wolisz pozostać w rywalizacyjnym charakterze gry, Nierozerwalne więzi oferują również taką możliwość. Dwóch nowych bohaterów i ich specjalne zdolności wprowadzają wiele nowych sposobów na rozbudowanie i ulepszanie postaci w trakcie gry, a 20 nowych zasobów i 30 umiejętności otwiera mnóstwo możliwości.

Premiera już zimą.

blog comments powered by Disqus