"Fallout" po polsku!

12 września 2017

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało polską wersję językową planszówki Fallout, opartej na bestsellerowej serii gier komputerowych o tym samym tytule od Bethesdy.

Wielka Wojna 2077 roku zakończyła się tak dawno temu, że w twojej pamięci nie pozostał po niej żaden ślad, jednak rozciągające się przed tobą, wyjałowione ziemie mają wiele do opowiedzenia na jej temat. Piękne domy zamieszkałe przez idealne rodziny, nienaganne ogródki pielęgnowane mechanicznymi ramionami Panów Niezbędnych – wszystko zmieniło się w puste skorupy. Ludzie tułają się po pustkowiach pośród zmutowanych bestii i oszalałych robotów nie licząc na wiele więcej prócz przetrwania. Dziś to właśnie ty dołączasz do grona ocalałych. Masz rację, ten świat może być ledwie cieniem samego siebie, lecz na odważnego wędrowca czeka tu jeszcze wiele przygód i tajemnic. A twoja wędrówka dopiero się rozpoczyna…

Tytuł przeznaczony będzie dla od jednego do czterech graczy, którzy będą musieli zdecydować, czy chcą współpracować, czy odkrywać postapokaliptyczny świat na własną rękę.

W trakcie rozgrywki każdy uczestnik stanie przed szeroką gamą wyborów – gromadzić kapsle, czy doświadczenie, kolekcjonować przedmioty, czy sprzymierzać się z wiernymi towarzyszami, posuwać naprzód główną linię fabularną, czy może wejść w przepastne korytarze jednej z krypt? W miarę, jak gracze będą podróżować po planszy zdobywając umiejętności i nowy ekwipunek, organizacje walczące na danym obszarze będą zdobywać władzę, zmuszając graczy do zaprzysięgnięcia lojalności lub wyrażenia ostrego sprzeciwu wobec status quo – byle tylko zdobyć najwięcej wpływów ze wszystkich bohaterów pustkowi.

Cztery scenariusze zawarte w pudełku Fallout powinny kojarzyć się wiernym fanom licencji, a obejmują Stołeczne Pustkowia, Dziórę, Wspólnotę oraz Far Harbor. Chociaż miejsca charakterystyczne dla każdego scenariusza są ustalone z góry, mapa będzie się różnić w każdej rozgrywce i pozwoli wszystkim ocalałym umrzeć na niezliczoną liczbę sposobów – raz za razem inaczej w każdej grze.

Udane wykonanie którejś akcji z tej karty wywoła opisane efekty, posunie fabułę naprzód i spowoduje odkrycie jeszcze większej liczby zadań. Podczas, gdy karty reprezentujące zadania główne najczęściej wpływają na organizacje, zadania poboczne pozwalają tobie i pozostałym ocalałym poznać inne historie zawarte w grze bez zbyt szybkiego posuwania naprzód głównej linii fabularnej.

Czy jesteś raczej typem samotnego wędrowca, czy przywódcy lokalnej społeczności, Fallout pozwoli ci obcować z gruzami zniszczonego świata na twój własny sposób – podejmować decyzje, zdobywać łupy, walczyć ze wszystkimi złymi tego świata oraz rozwijać swojego ocalonego.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

blog comments powered by Disqus