Autorska gra od Quantum Games na wspieram.to

19 września 2017

Na platformie crowdfundingowej wspieram.to pojawiła się autorska karcianka wydawnictwa Quantum Games, Elementum.

W fantastycznym świecie Tellus silne trzęsienie ziemi odsłoniło ruiny starożytnej struktury, kryjącej skoncentrowaną moc magiczną. Czarodzieje czując emanującą esencję zjechali z całej krainy, by zaczerpnąć potężnej energii w postaci cząsteczek Elementum - tajemniczego pierwiastka niezbędnego do rzucania zaklęć i tworzenia wzmacniających kryształów mocy. Olbrzymia siła ukryta od setek lat skupiona jest w czterech mistycznych źródłach żywiołów. Magowie, rzucając zaklęcia z aspektów ziemi, ognia, powietrza oraz wody, opanowują Elementum gromadząc moc - a ten kto zdobędzie jej najwięcej, pozna ostateczne tajemnice natury i zostanie najpotężniejszym elementalistą świata…

To właśnie Ty wcielisz się we wszechmocnego maga - będziesz rywalizował z innymi pretendentami o tytuł arcymistrza rzucając zaklęcia, aby wydobyć maksymalną liczbę cząsteczek Elementum.

Elementum to szybka gra karciana, w której gracze przekazują sobie zestawy kart zaklęć i jedną z nich wykładają przed siebie. Tak tworzą układy wychodzące od źródeł żywiołów, które przyniosą punkty na koniec gry w zależności od zestawów, przewag, otoczenia czy kryształów mocy.

Liczba graczy: 1-4
Wiek: 10+
Czas rozgrywki: 15 minut

Organizatorzy chcą zebrać 8 000 złotych. Na chwilę obecną udało się uzyskać już ponad 2 500 złotych, a do końca kampanii zostało 29 dni.

Więcej o projekcie na oficjalnej stronie wspieram.to.


Adrianna Rakowska za Quantum Gamesblog comments powered by Disqus