Seria "Exit" w sprzedaży

11 sierpnia 2017

Do sprzedaży trafiła kolejna pozycja od wydawnictwa Galakta. Do sklepów zawitały gry Exit.

Seria Exit stylizowana jest na escape room. Gracze muszą rozwiązywać zagadki, by wydostać się z zamkniętego pokoju.
Gry są trzy, a w każdej z nich, na uczestników czekają zupełnie inne zadania i łamigłówki, chociaż cel jest tylko jeden: wydostać się.

Wytężcie umysły, bo zagadki wcale nie są proste i często wymagają kreatywnego myślenia. Nie myślcie, że EXIT to zbiór klasycznych łamigłówek – autorzy przygotowali dla Was coś specjalnego w każdym pudełku i nie raz będziecie zaskoczeni ich pomysłowością. Nie zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat samych zagadek, żeby nie psuć przyjemności z samodzielnego odkrywania gry, ale możemy nieco przybliżyć samą rozgrywkę.

Do gry dołączona jest książeczka z wzorami, kształtami, obrazkami i tekstami. Jej przeznaczenie jest jednak nieznane i trzeba je odkryć.
Ponadto, do każdej zagadki przypisane są dwie karty Wskazówek i jedna karta Rozwiązania, które pomogą graczom wpaść na dobry tok myślenia.
Trzeba jednak używać ich rozważnie, bowiem każda z nich umniejsza liczbę uzyskanych punktów.


W sklepach możecie znaleźć poniższe części:

  • EXIT: Chata w lesie - Awaria samochodu zmusiła was do spędzenia nocy w środku lasu. Na szczęście udało wam się schronić przed deszczem w opuszczonej chacie. Jednak rano okazuje się, że drzwi zostały zamknięte, a solidne kraty w oknach uniemożliwiają ucieczkę…
     
  • EXIT: Tajemnicze laboratorium - Zgłosiliście się jako obiekty testowe do nowych badań i musicie stawić się w wyznaczonym laboratorium. Na miejscu okazuje się jednak, że jesteście tam zupełnie sami. Nagle z jednej z probówek zaczyna unosić się dziwny dym i tracicie przytomność. Gdy ją odzyskujecie, okazuje się, że zostaliście uwięzieni w laboratorium.
     
  • EXIT: Grobowiec faraona - Wizyta w Dolinie Królów to najbardziej emocjonująca część waszej wycieczki do Egiptu. Błądząc po wąskich korytarzach, tracicie z oczu resztę grupy i docieracie do pełnego tajemnic grobowca faraona. Niestety, nie możecie już z niego wyjść – kamienne wrota zamknęły się tuż za wami!

Fani tego typu pozycji muszą mieć na uwadze fakt, że w grę można zagrać tylko raz - jak informuje wydawca, niektóre elementy będą wymagały zniszczenia.
Będziecie wycinać elementy gry, giąć, rysować po kartach, sprawdzać najbardziej nieoczywiste rozwiązania, kodować, dekodować, układać, odwracać, kolorować –
ale czy uda Wam się znaleźć właściwe rozwiązanie?

Liczba graczy: 1-6
Wiek: 12+
Czas rozgrywki: 45-90 minut

Cena w oficjalnym sklepie Galakty to 54,90zł.

blog comments powered by Disqus