"Piraci 7 Mórz" we wrześniu

3 sierpnia 2017

Wydawnictwo Rebel przesuwa datę premiery planszówki Piraci 7 Mórz.

Piraci 7 Mórz to innowacyjna, szybka gra planszowa, w której każdy gracz zostaje kapitanem pirackiej floty, a jego zamiarem, jak to u Piratów bywa, będzie wzbogacenie się niskim kosztem i nakładem pracy wyrywając towar z ładowni kupieckich karawel.

Plądrowanie, stare mapy, przerażające przerośnięte krakeny (one także lubią rum!), nowe porty i wyspiarze oferujący odprawienie mrocznych rytuałów, ale przedewszystkim przeładowane złotem i towarami statki nieprzyzwoicie bogatych kupców. To wszystko czeka na wyciągnięcie ręki - na Ciebie i Twoich kamratów.

Pracujecie razem jako piracka brać, w końcu 7 mórz jest tak rozległym obszarem, że miejsca na łupieżce wyprawy starczy dla każdego. Nie przeszkadza wam to jednak lekko się podszczypywać - czasem statki kolegi po fachu wpadną w wir, którego nie było na mapach, czasem niespodziewany szkwał przewróci kilka z nich lub z niewiadomych przyczyn w ładowni skwaśnieje rum.

Ot drobne niewygody w wyścigu o miano najlepszego pirata, mogą jednak zadecydować o zwycięstwie. Pamiętajcie o tym i wypijcie moje zdrowie - mam nadzieję, że moje opowieści przyniosą wam korzyść!

Poznaj załogę - zdecyduj, z czyjego wsparcia macie zamiar skorzystać:

  • cieśli, który pozwoli Ci powiększyć flotę,
  • kartografa, by dobrać nowe karty,
  • kupca, który zapłaci za zrabowane towary,
  • kapitana, dzięki któremu zaatakujesz karawany kupieckie,
  • gubernatora, byś mógł zostać korsarzem jednego z państw i stworzyć nową flotę,
  • wspiarki, która wskaże ci drogę do nowego portu,
  • czy może szamana, który rzuci klątwę na innych graczy?

Walcz w bitwach morskich - wyrzuć garść kości reprezentujących statki pirackie i kupieckie i przeprowadź spektakularną bitwę. Intuicyjny system walki pozwoli ominąć żmudne liczenie efektów. Dodawaj karty klątw, wprowadzając negatywną interakcję, zbieraj towary i naprawiaj statki.

Liczba graczy: 2-4
Wiek: 9+
Czas rozgrywki: 60 minut

Pierwotnie gra miała ukazać się w lipcu, obecnie premiera zaplanowana jest na wrzesień.


Adrianna Rakowska za REBEL.plblog comments powered by Disqus