Cztery dodatki do "Terraformacji Marsa" jeszcze w tym roku!

7 sierpnia 2017

Jak zapowiada wydawnictwo Rebel, jeszcze w tym roku ukażą się aż cztery dodatki do Terraformacji Marsa.

Terraformacja Marsa to planszówka polegająca na dostosowaniu środowiska planety, by umożliwić ludziom życie na niej bez sprzętów ochronnych.
Gracze wcielają się w szefów korporacji i starają się realizować różne projekty inwestycyjne.

Obecnie nakład gry został wyczerpany, jednak Rebel planuje dodruk na wrzesień - edycja gry roku.

Poza podstawką, wydawnictwo wypuści jeszcze cztery dodatki:

Sierpień:

 • Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium - dwustronna mapa Marsa, przedstawiająca kolejne połacie tej trudnej do terraformowania planety. Na każdej ze stron gracze napotkają nowe trudności i zupełnie odmienną dynamikę przekształcania planety w zdatną do życia, a także zupełnie nowe tytuły i nagrody. Do mapy dołączona jest malutka instrukcja przybliżająca nowe zasady.

 

 • Terraformacja Marsa: zestaw dodatkowy #1 (1 karta) - Produkt zawiera 1 dodatkową kartę w edycji polskiej - pingwiny.
  Gracz, który uruchomi projekt zasiedlający na Marsie Pingiwny może liczyć na solidny przypływ punktów zwycięstwa. Musi tylko uważać na drapieżniki i postarać się, aby 8 oceanów pojawiło się w grze raczej prędzej niż później.

Październik:

 • Terraformacja Marsa: Wenus - Ludzkość jest w trakcie ekspansji w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety.
  Oczy największych korporacji biorących udział w wyścigu o Terraformację Marsa sięgają bliżej Słońca. Sięgają Wenus. Rząd Ziemi przychylnie spojrzał w kierunku nowej idei ekspansji ludności na kolejną planetę. Wspierać będzie więc w równym stopniu tych, którzy zdecydują się skupić na planecie Wenus. To przedsięwzięcie będzie znacznie trudniejsze, może zająć nawet tysiące lat. Tym bardziej powinniśmy rozpocząć prace natychmiast!
  Oszołamiający sukces jest już blisko. A druga planeta od Słońca może nam w tym tylko pomóc.

 • Terraformacja Marsa: zestaw dodatkowy #2 (3 karty) - Pakiet zawiera 3 dodatkowe karty w edycji polskiej - Zawłotnia Śnieżna, Maszyny Samoreplikujące, Mała Asteroida.
  Gracz, który doda do gry ów dodatek sprowadzi do swojego egzemplarza gry możliwość wykorzystania "alg śnieżnych", to dzięki Zawłotni Śnieżnej podniesie on swoją produkcję ciepła i roślinności o 1. Maszyny Samoreplikujące pozwolą zmniejszać koszt stawianych kart z symbolami budowli i przestrzeni kosmicznej. Mała Asteroida pomimo swoich niewielkich rozmiarów podnosi temperaturę całej planety o jeden poziom.


Adrianna Rakowska za REBEL.plblog comments powered by Disqus