"Omeny głębin" pojawią się jesienią

10 lipca 2017

Już jesienią tego roku na półki sklepowe trafi gra Omeny głębin - rozszerzenie do Znaku Starszych Bogów, od Galakty.

Grupa badaczy płynąca na statku może polegać wyłącznie na swoich umiejętnościach, wiedzy i dziwnych szeptach amuletu, który prowadzi ich do zaginionego miasta R’lyeh. Na otwartym morzu Ultima Thule jest jedynym schronieniem badaczy i muszą je chronić przed atakami Legionu Istot z Głębin.

Badaczom uda się dotrzeć do brzegów przedwiecznego miasta w jednym kawałku, tylko jeśli podążą szlakiem Mrocznych wód lub zbiorą karty specjalne przygody. Te sposoby dotarcia do R’lyeh pomogą badaczom zyskać trochę przewagi – Ultima Thule stanie się azylem, w którym będą mogli odpocząć od koszmarów czających się za murami miasta.

Grupa musi podążać za zewem amuletu z odpowiednim tempem. Jeśli będą się wahać zbyt długo i nie będą w stanie szybko odbić ataku Legionu Istot z Głębin z Ultimy Thule zostaną tylko zatopione szczątki wspaniałego niegdyś statku.

Gdy R’lyeh wynurzy się z głębin Pacyfiku, rozpocznie się druga część przygody, a Mroczne wody zostaną zastąpione Amuletem R’lyeh. Artefakt wzywa do poszukiwania brakujących części, a nagły wzrost tajemnych mocy tego miejsca wyczerpie większość zasobów badaczy, przez co zostaną zablokowane kości gry – zielona, żółta i czerwona.

Tylko przez odszukanie brakujących elementów amuletu badacze odzyskają możliwość użycia niezbędnych przedmiotów. A przygody w drugiej części wyprawy są bardziej wymagające – bohaterowie będą potrzebować każdego możliwego wsparcia, by zdobyć Znak Starszych Bogów, który pozwoli zapieczętować plugastwa zagrażające światu.

blog comments powered by Disqus