"Legenda Pięciu Kręgów" - zapowiedź

18 lipca 2017

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało polską edycję gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów, bazującej na grze kolekcjonerskiej o tym samym tytule.

Tytuł ten rozgrywa się w jednym z najbardziej oryginalnych i ciekawych światów fantasy, opartym na legendach i kulturze Japonii.
W grze bierze udział dwóch graczy, ścierających się w pojedynkach o władzę i honor. Każdy z nich będzie dowodzić siłami swojego klanu i wpływać na dalszy rozwój świata Rokuganu. Jednak w czasie walki należy pamiętać o kodeksie honorowym, bowiem nieprzestrzeganie Bushidō sprowadzi hańbę na cały ród.

W zestawie podstawowym Legendy Pięciu Kręgów LCG gracze znajdą karty, z których będą mogli zbudować talie dla siedmiu wielkich klanów Rokuganu: Kraba, Żurawia, Smoka, Lwa, Feniksa, Skorpiona i Jednorożca.


Przez tysiące lat Siedem Wielkich Klanów Rokuganu służyło Chryzantemowemu Tronowi, każdy oferując swoje najwspanialsze przymioty. Każdy klan reprezentuje własny rdzeń dogmatów Bushidō, a wybranie tego, którego filozofia najbardziej do ciebie przemawia, jest kluczowa w momencie budowania talii.

Gracze mogą wybrać czystą drogę militarnej siły, dołączając do klanu Lwa lub nieuczciwe sztuczki z klanem Skorpiona. Mogą rozwinąć swe zdolności dyplomatyczne z klanem Żurawia lub poznać nowe, nietradycyjne metody, które przywiódł ze swoich wypraw klan Jednorożca. Mogą wybrać drogę tajemniczej sztuki Feniksa, sekretnych wierzeń Smoka lub wytrwałego poświęcenia Kraba. Bez względu na wybór, żaden klan nie uniknie konfliktu.

Rozgrywka rozpoczyna się od wyłożenia pięciu prowincji i uzupełnieniu czterech z nich kartami z talii dynastii, a piątej twierdzą swojego klanu.
Uczestnicy naprzemiennie wysyłają swoje postacie, płacąc koszt w postaci punktów losu. Jest to o tyle ważne, gdyż żetony losu to nie tylko waluta, ale także właściwość, od której zależy, jak długo dana postać pozostaje na usługach gracza.

Jedną z wiodących koncepcji w kulturze Rokuganu jest mono no aware, – wiara, że żadna rzecz nie jest trwała i zawsze trzeba sobie zdawać sprawę z przemijania wszystkiego w życiu. Wszystko musi przeminąć, nawet wielcy wojownicy zginą w bitwie, robiąc miejsce dla nowych legend i opowieści o bohaterskich czynach kolejnych pokoleń.

Pola bitew i dwory Rokuganu są z pewnością śmiertelnie niebezpiecznymi miejscami, ale nigdy nie można uciec się do zbyt podstępnych sztuczek, by nie okryć się hańbą. Choć Siedem Wielkich Klanów walczy o władzę, muszą one przede wszystkim dbać o przestrzeganie obyczajów, by przez zniesławienie nie utracić swojej pozycji.

Legenda Pięciu Kręgów oferuje 3 sposoby na wygraną. Pierwszym jest zniszczenie twierdzy przeciwnika. Jeśli uda się zniszczyć 3 prowincje podczas konfliktów, możesz zaatakować bezpośrednio twierdzę. Jeśli uda się ją zdobyć – wygrywasz grę!

 

Premiera zaplanowana jest na IV kwartał tego roku.

blog comments powered by Disqus