"51. Stan: Zgliszcza" - zapowiedź

17 maja 2017

Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało 51 stan: Zgliszcza - pierwsze rozszerzenie do gry 51 stan: Master Set.

Polską i niemiecką edycję zapowiedziano na 7 czerwca, natomiast angielska dostępna będzie 14 czerwca w Europie (wstępna premiera odbędzie się na UK GAME EXPO) i 28 czerwca w Ameryce Północnej.

Świat, który znasz przestał istnieć. Nie ma rządu. Nie ma armii. Nie ma cywilizacji. Bunt komputerów, wojna z maszynami, upadek świata ludzi. Stany Zjednoczone upadły na kolana. Wojna z maszynami trwa od trzydziestu lat. Powoli rosną ośrodki skupiające ludzi i próbujące zdobyć władzę w okolicy. Przejąć kontrolę nad sąsiadami. Zbudować nowy kraj. Nowy, 51. Stan…


Cień dawnej świetności spowija całe miasta Stanów Zjednoczonych. Po horyzont rozciągają się ruiny budynków dawnej cywilizacji. Większość uważa, że wypełnione są tylko kurzem i niebezpieczeństwem. Jednak te spowite radiacją ziemie przemierzają jednostki, które potrafią wycisnąć z nich wiele dobrego. Ten stary magazyn pokryty mchem? Po kilku godzinach doświadczony zbieracz uczyni z niego bezpieczne schronienie z odrobiną żarcia, ciepłych koców i kilku innych cennych rzeczy do przehandlowania. Myślisz, że uda ci się nauczyć od tych szperaczy paru sztuczek i doprowadzić twoją Frakcję do zwycięstwa?


 


51 stan: Zgliszcza to pierwsze rozszerzenie do gry 51 Stan: Master Set inspirowane starym dodatkiem o nazwie Ruiny wydanym w 2012. Nowy zestaw 50 kart z dodatku Zgliszcza, wprowadza ulubione karty z oryginalnego rozszerzenia, które dodają nową mechanikę do podstawowej wersji gry.


W 51 Stanie: Zgliszczach nic nie jest stracone, wszystko da się odzyskać – czyli będziecie mogli przeglądać stos kart odrzuconych po najbardziej wartościowe lokacje i ponownie użyć ich w swoim Stanie. Rozszerzenie wprowadza również karty, które mocno wpływają na Ruiny czyniąc grę jeszcze bardziej tematyczną dzięki ruinom zniszczonego świata.

Instrukcję można znaleźć TUTAJ.


Autor: Ignacy Trzewiczek
Wiek: od 14 lat
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 60-90 minut


Zawartość pudełka:

  • 4 karty z dodatku Zgliszcza
  • 6 żółtych kart Połączeń
  • instrukcja

Artur Sobala za Portal Gamesblog comments powered by Disqus