Detektyw - gra planszowa 2.0?

14 marca 2017
Wydawnictwo Portal Games ogłosiło swoją pierwszą nowość na rok 2018. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa to klasyczne rozwiązywanie zagadek zamknięte w rozgrywce, osadzonej w XXI wieku, wprowadzające elementy internetowe oraz koncept czwartej ściany znany ze spektakli teatralnych.
 
 
Kooperacyjna gra planszowa autorstwa Przemysława Rymera i projektu Ignacego Trzewiczka zabierze graczy do świata zbrodni i wymagających zagadek kryminalnych. W pudełku z grą znajdzie się 5 scenariuszy, z których każdy będzie funkcjonować jako osobna historia lub część jednej wspólnej kampanii. Gra będzie kombinacją fizycznych elementów oraz bezpłatnych elementów dostępnych online, które pozwolą graczom dokładnie badać i analizować wskazówki znalezione podczas rozgrywki. Gracze uzyskają dostęp do komponentów online na dowolnym, wybranym przez siebie urządzeniu.
 
"Oferujemy w grze niesamowitą immersję, jakiej nikt inny dotąd nie zagwarantował. Gracze nie grają postaciami prowadzącymi śledztwo, to gracze prowadzą śledztwo. Posiadają wszystkie dostępne narzędzia XXI wieku. Mogą korzystać z wielu tajnych informacji prowadząc śledztwo, mogą sprawdzić fakty z drugiej Wojny Światowej, mając dostęp do tajnych dokumentów, aby zweryfikować zeznania świadków" - mówi projektant gry Ignacy Trzewiczek.
 
Portal Games jest wydawcą wielu nagradzanych gier takich jak: Osadnicy: Narodziny Imperium, Robinson Crusoe czy Neuroshima Hex. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa będzie przeznaczona dla 1 do 4 graczy. Cena oraz ostateczna lista komponentów, które znajdą się w pudełku zostaną podane w późniejszym czasie. Gra będzie dostępna na rynku w 2018r. 
 

Damian "Nox" Lesicki za Portal Gamesblog comments powered by Disqus