Konkurs: "Hanafuda"


Odpowiedzialny ze strony Gildii za konkurs: CD Jack

Czas trwania konkursu: od 8 grudnia 2015 do 22 grudnia 2015

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie
zorganizowanym przez portal Gildia.pl i Fabrykę Kart Trefl,
która wprowadziła do sprzedaży nowe wydanie gry karcianej Hanafuda.

Konkurs trwał od 8 do 22 grudnia 2015 roku. Poniżej znajdziecie pytanie konkursowe, na które należało prawidłowo odpowiedzieć i w prosty sposób, poprzez tę stronę www lub klasycznego maila wysłać tę odpowiedź do nas.

Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród osób, które udzieliły wyłącznie prawidłowej odpowiedzi.

Nagrodami w konkursie są 2 egzemplarze gry karcianej Hanafuda, ufundowane dla czytelników Gildii przez Fabrykę Kart Trefl.

O Hanafudzie:

Przez pewien czas korzystanie z japońskich kart Hanafuda było zabronione przez szogunat. Hanafuda była w Japonii towarem nielegalnym, ale... poszukiwanym. Zainteresowany nabywca wchodząc do sklepu, w którym można było dostać karty "spod lady", dotykał swojego nosa, aby dać znać sprzedawcy, jaki produkt go interesuje. Nazwa Hanafuda oznacza bowiem „karty kwiatów” lub też „karty nosa” (fonetycznie "hana" to po japońsku kwiat lub nos).  Zakaz korzystania z Hanafudy przestał obowiązywać w Japonii w 1868 roku.

Po premierze na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, Hanafuda trafia do polskich sklepów. Do jej zdobycia nie będą potrzebne szyfry i kalambury.

Hanafuda z Kraju Kwitnącej Wiśni - piękne karty japońskie

Hanafuda to tradycyjne japońskie karty do gry. Inspiracją do ich stworzenia były karty przywiezione w XVI wieku do Kraju Kwitnącej Wiśni przez... Portugalczyków.

Struktura Hanafudy zupełnie nie przypomina europejskich talli, nie występują w niej liczby ani oznaczenia takie jak serce, karo, trefl czy pik. To piękna, kunsztownie i elegancko wykonana gra, opierająca się na innej symbolice - 48 kart Hanafudy odwzorowuje 12 kalendarzowych miesięcy. Każdemu z nich przyporządkowany jest obraz kwiatu (dosłowne tłumaczenie nazwy to „karty kwiatów”).

Po przeczytaniu setek nadesłanych maili nasza Redakcyjna Sierotka nagrodziła:

  • Jarosława U. z Kielc
  • Helenę O. z Ustronia
  • Piotra E. z Dąbrowy Górniczej

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną, w ciągu tygodnia od daty ogłoszenia wyników na stronach portalu Gildia.pl, wysłane na podane w mailach adresy pocztowe.

Do laureatów zostały już wysłane maile zwrotne z informacją o zwycięstwie oraz w celu wyeliminowania ewentualnego zdublowania inicjałów w jednej miejscowości.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez serwis Gildia.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 r.

Regulamin konkursu znajduje się na tej stronie.

Jedna osoba może wysłać tylko jedną odpowiedź.
W konkursie nie mogą brać udziału osoby związane z tworzeniem portalu Gildia.pl (www.gildia.pl).

Zadaniem konkursowym było odpowiedzenie na pytanie:

Co to jest Yakuza?:

----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy również do odwiedzenia strony sponsora nagród w konkursie:blog comments powered by Disqus