Timeline

okładka
Gatunek gry: towarzyska
Wydawca: Rebel

Zgadnij daty utworzenia kilkuset różnych wynalazków!

Czy żarówka została wynaleziona przed czy po okularach? Wraz z grą Timeline poznasz odpowiedzi na to i setki innych pytań, porównując swoją wiedzę lub przeczucia do historycznej rzeczywistości. Na początku gry, gracze otrzymują taką samą liczbę kart reprezentujących odkrycia, monumantalne budowle, idee, dzieła sztuki i osiągnięcia ludzkości.

Rozpoczynając rozgrywkę wyciągamy z talii jedną losową kartę kładąc ją na stole, tak aby był widoczna strona z datą. Załóżmy, że jest to wynalazek "Rower".

 

Pierwszy gracz wybiera jedną ze swoich kart i umieszcza ją przed lub za kartą na stole w zależności od tego czy uważa, że wynalezioną ję przed, czy po "Rowerze". O ile dość proste będzie dołożenie "Koła", które na pewno zostało wynalezione przed rowerem, czy "Komputera", który na pewno pojawił się po rowerach to trudności mogą sprawić "Otwieracz do puszek", "Zapałki" , czy "Silnik Parowy". Co więcej, jeśli graczowi uda się dołożyć swoją kartę to na listwie czasu mamy już dwa wynalazki. Kolejny gracz może wybrać okresy przed lub za nimi, ale do wyboru ma także przedział między nimi. A gdy na stole leży już kilkanaście kart? No cóż to już prawdziwe wyzwanie! Uważaj, aby się nie pomylić - wtedy tracisz kartę, którą próbowałeś dołożyć i dociągasz nową! 

 

Grę wygra ten z graczy, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.  

 

Najlepsze jest to, że do dobrej zabawy nie potrzeba wcale znać dat! Wiedza ogólna i wyczucie w zupełności wystarczą, aby większość kluczowych momentów w naszej historii umiejscowić w ich chronologicznym położeniu.

 

Świetnie nadaje się też jako gra edukacyjna, gdyż dzięki rozgrywce możemy poznać chronologię wydarzeń, co porządkuje wiedzę o znanym nam świecie.

 

Polska edycja

 

  • Karty polskiej edycji są większe niż dotychczasowych, zagranicznych edycji tej gry, więc nie ma możliwości łączenia różnych edycji.
  • Znajdujące się w tej edycji karty to mieszanka kart występujących w dotychczasowych francuskich edycjach Events, Inventions i Discoveries

Liczba graczy: 2-8 osób
Czas gry: ok. 15 minut
Dopuszczalny wiek graczy: od 8 lat
W pudełku:
  • 220 dwustronnych kart wynalazków, odkryć, wydarzeń historycznych, budowli i dzieł sztuki
  • płyta CD z grą Timeline w języku polskim
Cena sugerowana producenta: 69,95


Mareriały powiązane: