Mały Książę

okładka
Gatunek gry: logiczna
Wydawca: Rebel

Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego!

W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla ukochanych zwierząt Księcia (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży. Jednak musicie zadbać, by na tworzonej planecie nie było zbyt wielu wulkanów i baobabów!

Na koniec gry każda planeta będzie oceniana przez jej mieszkańców (Małego Księcia, Latarnika, Króla, Geografa itd.). Ten gracz, któremu uda zdobyć się najwięcej punktów, wygrywa grę.

W każdej rundzie Pierwszy Gracz wybiera jeden z czterech zestawów kafli (środek planety, krawędź opadająca, krawędź wznosząca i postać) i bierze tyle kafli ilu graczy bierze udział w zabawie. Pierwszy Gracz wybiera jeden z kafli i przekazuje wybranemu graczowi pozostałe kafle. Drugi gracz wybiera kafel dla siebie i przekazuje pozostałe kafle następnemu, dowolnie wybranemu graczowi, który jeszcze w tej rundzie nie wybierał kafli. Trwa to do momentu aż wszyscy będą mieli swoje kafle. Ostatni gracz zmuszony jest wziąć pozostały ostatni kafel, ale w następnej turze on zostaje Pierwszym Graczem i będzie miał największy wybór kafli.

Na niektórych kaflach rosną baobaby, których nadmiar może zniszczyć Twoją planetę! Jeśli gracz gromadzi 3 baobaby na swojej planecie, obraca te kafle rewersem do góry. Elementy znajdujące się na tych kaflach nie przyniosą graczowi punktów na koniec gry. Dodatkowo gracz, który ma najwięcej wulkanów, traci tyle punktów, ile uzbierał wulkanów.

Gra Mały Książę okraszona jest grafikami z oryginalnego wydania tej bestsellerowej książki.


Liczba graczy: 2-5 osób
Czas gry: 25 min.
Dopuszczalny wiek graczy: 8+
W pudełku:
  • 80 kafelków
  • 5 znaczników
  • instrukcja
Cena sugerowana producenta: 79,95 zł

Mareriały powiązane: