Lis

okładka
Premiera gry: 8 kwiecień 2016
Gatunek gry: karciana
Wydawca: Lynx Games

Akcja komiksu Lis dzieje się "tu i teraz" w Warszawie. Na jego kartach pojawia się wiele postaci i tak też jest w grze. Jednak dla naszej historii kluczowych jest czterech bohaterów i to w nich będzie mógł wcielić się gracz podczas rozgrywki.

Wciel się w jedną z czterech postaci z uniwersum komiksu Lis - w tej walce jesteś sam przeciwko całemu miastu. Jeśli chcesz osiągnąć swój cel, nie możesz bawić się w sentymenty. Masz przewagę? Nie ciesz się na zapas, twoja sytuacja może się zmienić w każdej chwili. Lis, Strażnik, Komisarz Zgroza, Doktor Shaw - kogo poprowadzisz do zwycięstwa?

Szybka, intuicyjna rozgrywka dla 2-4 graczy. Idealnie sprawdzi się na towarzyskie spotkania.

Postaci:

  • Gabriel Majewski, znany też jako „Lis”, jest superzłodziejem obdarzonym nadludzką mocą zdobytą w wyniku nielegalnego eksperymentu Doktora Shawa. Jego działalność skupiona jest na wykradaniu korporacjom tajnych projektów i technologii.
  • Były żołnierz GROM, efekt nieudanego eksperymentu Doktora Shawa z użyciem silnej dawki specyfiku znanego jako „Ambrosia”. Strażnik jest samozwańczym obrońcą polskiego społeczeństwa, w arbitralny i brutalny sposób wymierzający sprawiedliwość przestępczości oraz wszystkim innym, którzy nie przystają do jego osobistego kodeksu.
  • Wieloletni funkcjonariusz polskiej policji – Zbigniew Zgroza. Prowadzi śledztwo w sprawie eskalacji przemocy w Warszawie za którą stoi Strażnik.
  • Twórca projektu „Ambrosia”, odpowiada za eksperymenty dokonane m.in. na Gabrielu Majewskim i pewnym żołnierzu GROM. Bezwzględny naukowiec zrobi wszystko by osiągnąć swoje cele.

Liczba graczy: 2-4 osoby
Czas gry: ok. 30 min.
Dopuszczalny wiek graczy: 12+
W pudełku:
  • 66 kart


Mareriały powiązane: