Hanafuda opóźniona - oświadczenie wydawców

Autor: Radosław Bolałek
15 grudnia 2007

W związku z przesunięciem premiery gry Hanafuda z powodu błędów drukarni, wydawnictwo Hanami i Styks napisały specjalne oświadczenie, w którym wyjaśniają wszelkie przyczyny zaistniałej sytuacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z oświadczeniem.

Warszawa, dnia 14.12.2007


Szanowni Państwo!

W trosce o wysoki poziom wydawanych przez nas pozycji i dobro naszych klientów, firmy Hanami oraz Wydawnictwo Styks postanowiły nie wprowadzać tradycyjnej, japońskiej gry karcianej Hanafuda w bieżącym tygodniu na rynek. Spowodowane to jest faktem, iż zarówno pierwsza, jak i druga partia kart, wykonanych przez drukarnię „Grist 99” mieszczącej się przy ulicy Estrady 6a Warszawa-Klaudyny, nie spełniły naszych oczekiwań jakościowych.

Część kart z pierwszej partii została dostarczona w minionym tygodniu w piątek (to jest 7.12.2007). Karty miały ślady po tak zwanych „mostkach” na bokach, co powodowało złe wrażenie estetyczne oraz wizualnie różniło od siebie karty ułożone rewersem do góry. Kolejnym defektem była schodząca i rozmazująca się farba. Po kilku rozgrywkach boki rewersów stały się białe (w oryginale czarne), a awers sprawiał wrażenie pobrudzonego.

W związku z powyższym nie było możliwe rozpoczęcie wysyłki do sklepów, jak planowaliśmy, czyli w poniedziałek 10.12.2007.

Drukarnia „Grist 99” (adres powyżej) podjęła się ponownego druku kart, a przedstawiciel zobowiązał się telefonicznie do przesłania oświadczenia, iż wcześniej wspomniana drukarnia jest winna całej sytuacji. Oficjalnego oświadczenia nie otrzymaliśmy, a jedynie maila wysłanego (jak się później okazało) z prywatnego konta, w związku z tym nie możemy tutaj napisać, iż drukarnia „Grist 99” przyznała się do popełnionego błędu.

W dniu wczorajszym, to jest 13.12.2007 otrzymaliśmy część drugiej partii kart. Ilość, którą nam dostarczyła drukarnia „Grist 99” byłaby wystarczająca do realizacji zamówień dla dwóch sklepów (prosiliśmy o ponad połowę nakładu). Jednak tan fakt był mało istotny w świetle tego, iż karty ponownie nie spełniały norm. Po otwarciu kilku tali okazało się, iż w każdej z nich znajdują się uszkodzone karty – postrzępione końce, wyrwany papier na awersie. Rewers został zafoliowany, co sprawiło, iż był dobrze zabezpieczony, jednakże farba na awersie nadal się rozmazywała przy mocniejszym przeciągnięciu palcem po karcie.

Pomimo tego, iż druga wersja jakościowo przewyższa pierwszą to uważamy, iż nadal nie jest to produkt o jakości, jakiej należałoby się spodziewać za grę o cenie około 34 złotych.

Aby wyjaśnić całą sytuację Radosław Bolałek z firmy Hanami zadzwonił w dniu 14.12.2007 około godziny 10.20 do drukarni „Grist 99” i poprosił o ustosunkowanie się do całej sytuacji w przeciągu godziny. Na chwilę obecną, to jest godzina 13.00, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W związku z tym postanowiliśmy zmienić podwykonawcę. W chwili obecnej trwają już rozmowy z drukarnią, która jest gotowa podjąć się tego zlecenia, wykonując produkt wysokiej jakości. Jednakże wiąże się to z ponownym przygotowaniem części materiału (inny rozmiar kart i technologia), co przy nadchodzącym okresie świątecznym sprawia, iż karty pojawią się w przyszłym miesiącu.

Zależało nam, żeby Państwo mogli znaleźć Hanafudę pod choinką, jednakże nie chcąc by Państwa zaufanie do nas ucierpiało, zdecydowaliśmy się na tak radykalne posunięcie. Przepraszamy, iż z powodu naszego złego wyboru podwykonawcy, muszą Państwo czekać na grę. Wszelkie przesłanki jednak wskazywały na to, iż drukarnia „Grist 99” nie będzie w stanie wykonać zlecenia o zadowalającej nas, a przede wszystkim Państwa, jakości.

Żadna z talii, która została wydrukowana przez „Grist 99” nie trafi do sprzedaży. Dlatego też, jeśli ktoś z Państwa spotka się z przypadkami sprzedaży kart z defektem prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy pod adres wydawnictwo@hanami.pl. Za informacje czekają nagrody.

Informujemy również wszystkie osoby i firmy, które już zapłaciły za Hanafudę, iż skontaktujemy się z nimi osobiście oraz postaramy się wynagrodzić okres oczekiwania. Jeśli to możliwe prosimy o przekazanie informacji innym osobą oczekującym na Hanafudę lub zainteresowanych zagadnieniem druku oraz jakości.

Osoby zainteresowane szybką informacją o pojawieniu się Hanafudy w sprzedaży prosimy o przesłanie maila na adres wydawnictwo@hanami.pl lub info@wydawnictwostyks.pl, wysyłając pustego maila wpisując w temacie „Info Hanafuda”. Wiadomość ta będzie oznaczać zgodę do przetworzenia Państwa danych osobowych jedynie do poinformowania o nowym terminie premiery Hanafudy.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco na portalu Hanafuda.pl.Z poważaniem

                                Hanami Wydawnictwo                Styks
                                Radosław Bolałek                         Michał Sztąberek

Hanafuda

Gatunek gry: karciana
Wydawca: Hanami
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas gry: 15-60 minut
Dopuszczalny wiek graczy: 8+
W pudełku:
  • 48 kart
  • instrukcja
Cena sugerowana producenta: 35,00


blog comments powered by Disqus