Dvonn

okładka
Gatunek gry: logiczna
Wydawca: GIPF Project

Budowanie stosów, przejmowanie pierścieni przeciwnika, a przede wszystkim, pozostanie w połączeniu z czerwonymi pierścieniami DVONN – oto, o czym musza pamiętać grający. A co jeśli zapomną? Cóż, może nagle okazać się, że kilka ich pierścieni zniknie z planszy. Należy bardzo uważnie kontrolować poczynania przeciwnika, ale także nie przegapić swojej okazji. Dlaczego? Ponieważ na końcu może okazać się, że gracz zostanie zmuszony do wykonania ruchów, których za nic nie chciałby wykonywać, co może dodatkowo doprowadzić do dość dziwnych sytuacji…

Celem gry jest przejęcie kontroli nad możliwie największą ilością pierścieni, poprzez ustawianie ich jeden na drugim i jednocześnie utrzymanie ich w połączeniu z czerwonymi pierścieniami DVONN. Kiedy gracze nie mają już możliwości wykonania żadnego ruchu to gra kończy się, a zwycięzcą zostaje osoba kontrolująca więcej pierścieni.

W 2003 roku gra DVONN została uznana przez GAMES Magazine najlepszą grą roku. Rok wcześniej uczyniła to MENSA i International Gamers Awards.


Liczba graczy: 2 osoby
Czas gry: 30 minut
Dopuszczalny wiek graczy: od 9 lat
W pudełku:
  • 23 białe pierścienie
  • 23 czarne pierścienie
  • 3 czerwone pierścienie DVONN
  • plansza
  • instrukcja w języku polskim!
Cena sugerowana producenta: 99 zł