Dungeon Twister: Paladins & Dragons

okładka
Gatunek gry: przygodowa
Wydawca: Asmodee Editions

Pierwsze rozszerzenie do gry Dungeon Twister wprowadza nowe postaci, przedmioty i pomieszczenia. Nie ulega zmianie liczba graczy – 2. Nowe elementy rzucają cię w sam środek akcji, ponieważ wreszcie będziesz mógł zbudować wymarzona drużyną poszukiwaczy przygód.

W grze z rozszerzeniem stosuje się oczywiście wszystkie zasady z podstawowej gry Dungeon Twister. Zawartość dodatku omówiona została w dodatkowej instrukcji.

Gra staje się jeszcze ciekawsza, ponieważ każdy z graczy może wprowadzać innowacje i zbijać przeciwnika z tropu, za każdym razem budując inną drużynę. Poza tym, 8 pomieszczeń, które można znaleźć w lochu jest teraz wybieranych w sekrecie przez 2 graczy, znasz więc tylko 4 z 8 komnat, jakie napotkasz w grze.

Lepiej jest zbudować naprawdę wszechstronną drużynę, ponieważ wtedy będzie można przetrwać nowe niespodzianki przygotowane przez przeciwnika.

Nowe postacie: 

Paladyn: Może transportować 2 przedmioty. Może także używać miecza Zabójcy Smoków oraz tarczy ochrony przed ogniem.

Czerwony smok: Koszmar o sile 6, który może zmienić cię w popiół! Jest jednak zbyt ciężki, aby się poruszać. Mimo to przyniesie 2 punkty zwycięstwa temu bohaterowi, który go zabije.

Duch: Nie może nic transportować, jednak potrafi przemieszczać się przez wszystkie elementy terenu.

Iluzjonista: Potrafi tworzyć iluzje pułapek lub zawalających się głazów, aby blokować przeciwnika lub chronić siebie.

Fechmistrz: Jest wysokopoziomowym wojownikiem posługującym się biegle wszystkimi rodzajami broni. Ma tak wysokie doświadczenie, że w większości przypadków jest w stanie przewidywać posunięcia i ataki swych przeciwników.

Golem: Jest równie powolny i równie silny jak troll, lecz nie potrafi się regenerować, niemniej jest w stanie rozbić podczas gry 3 ściany. Dzięki temu otwiera dla swej drużyny przejścia!

Elf zwiadowca: Dzięki swej szybkości 7 oraz umiejętności skakania nad jamami jest najszybszą postacią. Słabym punktem jest siła jego 1.

Kieszonkowiec: Specjalizuje się w kradzieży przedmiotów od przeciwnika.

Nowe przedmioty:

Pierścień teleportacji, zwój uroku, tarcza ochrony przed ogniem, klucz, lina, miecz zabójcy smoków…

Nowe pomieszczenia:

Fontanna Młodości, urwiska, komnata pentagramów…


W pudełku:
  • 8 plansz
  • 2 zestawy żetonów (w każdym 8 postaci i 6 przedmiotów)
  • 2 zestawy po 8 tekturowych pionków na plastikowych podstawkach
  • znaczniki
  • zasady
Cena sugerowana producenta: 119.95