Dungeon Twister

okładka
Gatunek gry: przygodowa
Wydawca: Asmodee Editions

Ta gra to epickie współzawodnictwo dwóch grup poszukiwaczy przygód, o różnych zdolnościach, którzy zostali uwięzieniu w podziemiach. Plansza składa się z 8 ruchomych pokoi, które zmieniają swoje połóżenie względem siebie, w zależności od akcji podjętych przez graczy. W każdej turze gracz może użyć akcji aby przekręcić jeden lub więcej pokoi, zmieniając topografię podziemi. Celem każdej drużyny jest wydostanie się na wolność, ale tylko drużyna, która zdobędzie 5 punktów zwycięstwa będzie w stanie tego dokonać.

Punkty zdobywa się za przejście całej planszy, lub zabicie postaci z przeciwnej drużyny. Są tez oczywiście i skarby rozrzucone po całych podziemiach, które dadzą Ci dodatkowe, bardzo potrzebne zdolności.

Gracze mają do dyspozycji te same postacie, obdarzone różnymi zdolnościami. Jedna szybko biega, druga walczy, jeszcze inna rozbraja pułapki. Kapłan leczy, Mag pali wszystko w zasięgu wzroku, a goblin jest tak słaby, że sam fakt wyciągnięcia go daje Ci już dwa punkty zwycięstwa.

Walka i akcje są rozwiązywane poprzez karty. Aby się ruszyć, walczyć, leczyć, czy przekręcić pokój musisz rozporządzać punktami akcji zdobytymi przez zagrywanie kart. Karty nie są ciągnięte, a wybierane z dwóch zestawów, przez obu graczy. Obaj gracze mają dostęp do tego samego zestawu kart na początku gry, więc kluczem jest tu odpowiednie zarządzanie zasobami i przystosowywanie się do zmieniających się warunków na planszy.

Podstawowa gra daje drużynę 8 postaci dla każdego gracza (maksymalnie dwóch w podstawce), ale są już planowane dodatki. Jeden z nich pozwoli na grę w 3 lub 4 osoby, a kolejne dodadzą nowe postacie i obiekty.

Nagrody zdobyte przez tę grę:

  • Game of the Month (Games International)

Liczba graczy: 2 osoby
Czas gry: 45 - 60 minut
Dopuszczalny wiek graczy: 12+
W pudełku:
  • 8 plansz
  • 2 zasłonki z pomocą
  • 2 zestawy żetonów (w każdym 8 postaci i 6 przedmiotów)
  • 2 zestawy po 8 tekturowych pionków na plastikowych podstawkach
  • 2 talie po 16 kart
  • znaczniki
  • instrukcja
Cena sugerowana producenta: 119.95 zł