Duel in the Dark

okładka
Gatunek gry: strategiczna
Wydawca: Pilot Games
Oryginalna strona gry: http://www.duelinthedark.com/index.php?id=3&L=1

Po czterech latach wojny III Rzesza jest coraz bardziej nękana przez brytyjskie nocne naloty. Setki bombowców pod osłoną ciemności kierują się ku niemieckim miastom, by poprzez prowadzone na wielką skalę bombardowania złamać morale ludności cywilnej.

Duel in the DarkPojedynek w ciemnościach to gra strategiczna dla dwóch osób, z których jedna reprezentuje stronę brytyjską, a druga stronę niemiecką. Głównodowodzący brytyjskiego Bomber Command stara się zwodzić Niemców tak długo jak to możliwe, planując optymalne trasy przelotów ku miastom będącym celami nalotów, mając nadzieję na spowodowanie jak największych zniszczeń przy jak najmniejszych stratach własnych. Dowódca strony niemieckiej (Luftwaffe oraz podporządkowana jej naziemna obrona przeciwlotnicza), musi prawidłowo przewidywać intencje przeciwnika, aby odpowiednio rozmieszczając środki obrony przeciwlotniczej i pułki nocnych myśliwców ograniczać efekty brytyjskich nalotów.

Jest to dynamiczna i szybka strategia stawiająca nacisk na bluff, strategiczne myślenie i umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika. Co ciekawe gra jest zupełnie pozbawiona elementu losowego i wszystko uzależnione jest wyłącznie od umiejętności graczy.

Gra jest w wersji międzynarodowej (elementy gry są pozbawione napisów). Gra zawiera profesjonalnie przetłumaczoną polską instrukcję, przygotowaną i wydrukowaną w kolorze.

Polska instrukcja do gry jest dostępna do ściągnięcia na stronie dystrybutora.


Liczba graczy: 2 osoby