Descent: Sea of Blood

okładka
Gatunek gry: przygodowa
Wydawca: Fantasy Flight Games

Odległe wybrzeża Torue Albes spływają krwią – pojawił się nowy władca, który rozpoczął oblężenie wolnych miast wyspiarskiego królestwa. Drużyna bohaterów odkryła jednakże legendarny okręt, który może odegrać kluczową rolę w nadciągających bitwach. Podnieście żagle, uszczelnijcie luki i obierzcie kurs na Morze Krwi!

System Kampanii

Dzięki temu dodatkowi wasze rozgrywki w Descent: Journeys in the Dark wkroczą w zupełnie nowy wymiar! System kampanii (pierwszy raz wprowadzony w dodatku Road to Legend) sprawia, że zamiast pojedynczych scenariuszy rozgrywanych losowanymi postaciami, teraz możecie rozegrać wielką, fascynującą kampanię - jedną drużyną bohaterów.

Fascynująca fabuła

Teraz zamiast krótkich, niezależnych historii opisanych przez niezależne scenariusze, doświadczycie jednej z kilku zawartych w dodatku osi fabularnych. Pan Podziemi wybiera przerażające zdarzenia, za sprawą których mrok i przerażenie ogarnia mieszkańców wysp Torue Albes. Drużyna bohaterów rusza w rejs na Morze Krwii, by powstrzymać sługusów nieprzyjaciela przed realizacją jego nikczemnych planów. Czy zdołają powstrzymać zagrożenie?

Nieograniczone możliwości

Zasady kampanii zmieniają oblicze rozgrywki Descent: Journeys in the Dark. Oprócz eksploracji podziemii, będziecie decydować w którą stronę na mapie Torue Albes podąży wasza drużyna, które z niepowtarzalnych miast odwiedzi, które z wysp postanowi zbadać,  gdzie podejmnie szkolenie, w której części kraju dokona zakupów. Jednak nie tylko bohaterowie wędrują po morzach i wyspach Torue Albes. Są tu także słudzy Pana Podziemi, którzy z hordami potworów niszczą wszystko na swej drodze, palą osady, plądrują dobytki mieszkańców i oblegają miasta. Tylko bohaterowie są w stanie pokrzyżować ich plany.

Pan Podziemi we własnej osobie

W kampanii Sea of Blood, Pan Podziemi nie jest bezosobowym bytem, kontrolującym potwory i pułapki. Teraz wcieli się on w postać jednego z dostępnych w dodatku, potężnych Awatarów, z których każdy ma unikalne cechy i zdolności. Finał kampanii stanowić będzie fascynująca konfrontacja drużyny z Panem Podziemi we własnej osobie!

Jedna kampania - wiele rozgrywek

Kampania Sea of Blood to epicka opowieść o bohaterach walczących ze sługami Pana Podziemi, wędrujących po archipelagu Torue Albes, eksplorujących egzotyczne wyspy i podziemne kompleksy, broniących obleganych miast. To wielki cykl spotkań, szereg kolejno podejmowanych wyzwań, których nie da się rozegrać podczas pojedynczego spotkania. Dlatego kampanie Sea of Blood pomyślane zostały w taki sposób, by kolejne rozgrywki można było odbywać w rozsądnym czasie, a pomiędzy nimi w łatwy sposób "zapamiętać stan gry".

Spotkania, czy to na wyspach Torue Albes, czy też w podziemnych kompleksach są mniejsze od klasycznych scenariuszy, rozgrywa się je więc w krótszym czasie.

Wygodne karty kampanii oraz praktyczne pudełka bohaterów i Pana Podziemii, umożliwiają posegregowanie elementów na koniec rozgrywki i kontynuowanie jej podczas następnego spotkania. Każdy gracz wyciąga ze swojego pudełka kartę swojego bohatera, jego przedmioty, umiejętności, znaczniki treningu itd i natychmiast może kontynuować zabawę. Na karcie kampanii oznaczone zostają już odwiedzone lokacje i informacje o zgromadzonym przez drużynę i Pana Podziemi doświadczeniu. Dzięki temu podczas kilku wspólnych spotkań rozegracie wielką, fascynującą opowieść o walce bohaterów ze śmiertelnym zagrożeniem, jakie ogarnęło ich kraj.

Większe możliwości rozwoju

Nowe zasady dają większe pole do manewru gromadzącym doświadczenie bohaterom.

Podczas kampanii Sea of Blood, drużyna podróżuje swoim magicznym okrętem. Nie zabraknie możliwości rozbudowy i doskonalenia go. Nowe zasady (i nowe: srebrne oraz złote kości) umożliwiają bohaterom osiągnięcie niespotykanej dotąd potęgi. Pamiętajcie jednak, że Pan Podziemi również nie pozostaje bezczynny, służące mu bestie także w miarę upływu kampanii rosną w siłę.

Sea of Blood i Road to Legend

Sea of Blood jest drugim dodatkiem do Descent: Journeys in the Dark, który wprowadza zasady kampanii. Podobne zasady zawarte są w dodatku Road to Legend, który przenosi drużynę do lasów Terrinoth. Sea of Blood stanowi alternatywę dla Road to Legend.

Warto jednak pamiętać, że dodatki te wzbogacają się wzajemnie.

Grając kampanię Sea of Blood, możesz używać karty plotek i podziemii z Road to Legend. Dzięki temu losowo generowane podziemia będą o wiele bardziej różnorodne! Działa to również w drugą stronę - Sea of Blood w istotny sposób wzbogaci waszą kampanię Road to Legend!

UWAGA: To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Descent: Journeys in the Dark.


Liczba graczy: 2-5 osób
Czas gry: 120 - 240 min.
Dopuszczalny wiek graczy: 13+
W pudełku:
  • 6 pojemników na bohaterów, władcę oraz elementy cmentarza;
  • 1 bloczek kart kampanii;
  • 1 plansza przedstawiająca mapę Torue Albes;
  • 1 dwustronna mapa przedstawiająca ocean;
  • 10 kości mocy;
  • 220 kart;
  • 11 okrętów i elementów mapy;
  • Ponad 225 żetonów, w tym działa, porucznicy, rekwizyty, znaczniki map, szkolenia oraz efektów;
  • instrukcja
Cena sugerowana producenta: 159,95 zł